Členové kapely

Norští Kaizers Orchestra vystupují dlouhodobě ve stejném složení. Tvoří je šest členů. Přivítejte je mezi své nové kamarády.

A protože na zahraničních webech se ujalo používat obměněnou verzi legendárního představení kapely ze živého vystoupení ve Vega, nebudeme výjimkou. Uvedená jména jsou samozřejmě pseudonymy a další jména kapel fiktivní. Všichni členové mají příjmení Kaizer :-)

Kdo tvoří Kaizers

helge_risaMr. Helge „Omen“ Kaizer

Hraje na skandinávské piano, přímo z Transylvánie. Jedinečný Mr. 250 % – Mr. Helge „Omen“ Kaizer, vlastním jménem Helge Risa.

Nepochybně zřejmě nejzáhadnější postava Kaizers. Je to právě on, kdo udává styl kapely, co se týče oblékání. Muž mála slov a jednoduchých hodnot.

runeMr. Rune „Mink“ Kaizer

Na bubny, různé doplňky, kbelíky a vědra, lampu z osvětlení a velkou prázdnou popelnici hraje Mr. Rune „Mink“ Kaizer, známý pod občanským jménem Rune Solheim.

Miluje kávu a vzduchovku. Střílí zásadně levou rukou, protože je levák a ze všech Kaizers má nejlepší fyzičku.

oyvindMr. Øyvind „Thunder“ Kaizer

Na kontrabasu hraje člen Wunderkammer, Cloroform a Big G Upstairs, Mr. Øyvind „Thunder“ Kaizer, nebo-li Øyvind Storesund.

Má rád vytrvalostní sporty, moderní hudbu a norského biatlonistu Halvarda Hanevolda.

 

Ted_wintersMr. Terje „Killmaster Pearl“ Kaizer

S první kytarou, vždy hrající na originální Firebird, kdysi absolvoval turné po východní Evropě s Johnny and the Sexual Problems – Mr. Terje „Killmaster Pearl“, také známý jako „Mr. Long Island Ice Tea“ Kaizer! Ve skutečnosti Terje Winterstø Røthing.

Zlí jazykové tvrdí, že turné po Balkáně v devadesátých letech má ve skutečnosti jen zakrýt ještě temnější minulost. V současnosti se proto hledá náhradní legenda.

Geir_ZahlMr. Geir „Hellraizer“ Kaizer

O chlápkovi s druhou kytarou vám můžu říct dvě věci: Sám Ďábel pro něj vyrobil jeho kytaru, ale Bůh pro něj vyrobil jeho oblek a zařídil, že vypadá dobře v bílé, modré i červené. A jeho jméno je Geir „Hellraizer“ „Ty tam, dej mi svoje číslo“ Kaizer, známý taky jako Geir Zahl.

Prý zřejmě největší skeptik kapely, který rád počítá ptáky na kabelech, aby si zkrátil čekání. Mluví tiše a cítí se uražen, když ho někdo požádá, aby přidal hlasitost.

Janove_OttesenMr. Janove Kaizer

A na závěr charismatická ikona Kaizers – zpěvák Janove Ottesen, přezdívaný jako „The Jackal“ (Sjakalen, čili šakal).

Miluje dobrý život a drahé doutníky. Má dobré technické  dovednosti a přehled na fotbalovém hřišti. Kdyby nezpíval, byl by pravděpodobně astronautem nebo astrologem. Všechno kdysi  změnilo skandinávské piano ve výprodeji v bergenském second-handu.

This post is also available in: English