Novinky

Kaizers vyhráli Spellemannprisen, Begravelsespolka jako video roku

spellemann

(foto: Spellemann) Skvělá zpráva! Jak už jsme informovali na našem Facebooku, Kaizers Orchestra vyhráli prestižní norskou cenu (norskou Grammy, chcete-li) za rok 2012 – Spellemannprisen a stali se tak nejlepší kapelou roku. Begravelsespolka zvítězila v hlasování o nejlepší videoklip roku. 

Poslední koncert Kaizers: Stavanger, 14. září

featured2

(Foto: Arne Bru Haug)

Více než desetiletá cesta jedné norské kapely se blíží ke konci. Přesněji k dlouholeté přestávce. Kaizers předvedou svůj poslední tanec doma, v norském Stavangeru na místním hokejovém stadionu DNB Arena 14. září 2013.

Nepůjde o obyčejné představení. Kromě speciálního místa a velké kapacity se můžeme těšit na největší hity ze všech alb a časově delší koncert. A samozřejmě velkolepou rozlučku s jednou z nejlepších norských kapel.

Kaizers Orchestra mají za sebou téměř tisíc koncertů a vydali osm alb. Nenechte si ujít poslední show této vyjímečné skupiny a vychutnejte si ji živě! Lístky stojí 500 NOK a jsou v prodeji od pátku 8. února. AKTUALIZACE: Koncert je už vyprodaný. Nicméně Kaizers už pustili do prodeje lístky na dva další extrakoncerty 12. a 13. září!

Tiskovou zprávu k poslednímu koncertu najdete třeba na webu Konzertjunkie. V norštině vyšel velký článek v novinách Aftenbladet.

Získejte limitovanou edici DVD, Blu-ray a plakátů Kaizers!

Kaizers připravili pro věrné fanoušky speciální akci. Nabízí totiž limitovanou edici DVD a Blu-ray se záznamem jednoho z koncertů z norské opery v Oslu. Na rozdíl od standardní edice bude mít jiný obal a především podpisy všech členů kapely!

Cena možná někoho nepotěší – DVD stojí 40 €, Blu-ray disk 50 €. K dispozici je také podepsaný plakát z koncertu v Oslu za 44 €. Cena zahrnuje možnost stáhnout si audionahrávku z koncertu. Pokud chcete jenom audionahrávku, stačí přihodit 10 €. Disky by měli být rozposlány až někdy v červnu, plakáty v únoru.

Kaizers přijedou podruhé do Prahy

featured3

Norská kapela Kaizers Orchestra zavítá v březnu podruhé do České republiky, opět do Roxy klubu v Praze. V rámci svého turné po Evropě Violeta, Violeta Vol. III představí skladby ze své nové desky. Koncert se uskuteční díky Asociaci norských studentů v zahraničí pro ČR (ANSA Tsjekkia).

Kaizers Orchestra zahráli naposledy pro české publikum v roce 2008. Tehdy trval koncert kolem jedné hodiny, doufejme, že se tentokrát dočkáme delšího vystoupení. Jde přeci o poslední turné Kaizers před jejich dlouhou pauzou.

YouTube Preview Image