Reporty z koncertů

Report: Stavanger 14/09/2013, DNB Arena

nahled_stavanger_dnb

Poslední koncert, velká očekávání. Show ve stavangerské DNB Aréně má být na velmi dlouhou dobu tím posledním. Lístky se rozprodaly za několik minut, koncert byl přenášen do mnoha kin v Norsku a také on-line do celého světa. Jaký byl „poslední tanec“ Kaizers Orchestra?

Report: Kodaň 10/03/2013, Vega

Terje na koncertu v Kodani při Kontroll på kontinentet.

Vega, Kodaň. Místo, ze kterého pochází skvělé DVD „Live at Vega“ z roku 2006. Kdo by se pak netěšil a neočekával naprosto famózní koncert? Cesta do Kodaně ale vůbec nebyla tak jednoduchá a my byli rádi, že jsme ten večer vůbec nějaký koncert viděli.

Report: Kolín nad Rýnem 09/03/2013, Gloria Theater

Den po koncertu v Praze a zároveň den před koncertem v Kodani se Kaizers (a my s nimi) vydali na předposlední koncert evropské tour do západoněmeckého Kolína nad Rýnem. Geografické uspořádání celé tour moc logiky nenabídlo. Po třech koncertech v Německu si totiž Kaizers odskočili do Prahy, aby se mohli další den do Německa zase vrátit.

Report: Praha 08/03/2013, Roxy Klub

nahled_praha

(foto: ANSA Tsjekkia) Velice zvláštní a výjimečný koncert. Kaizers přijeli po velmi dlouhé době do Prahy, my jsme je zde viděli úplně poprvé, protože jsme tuto skvělou kapelu objevili bohužel až v roce 2011. Celý den byl dosti hektický – polední příjezd z Berlína, zařizování osobních věcí, setkání s přáteli a koncert měl přijít. Nebo ještě ne?

 

Report: Berlín 07/03/2013, Postbahnhof

nahled_berlin

V Berlíně jsem podruhé v životě a podruhé jsem ho nebyl schopný projít. Nabitý program tour a zvláštní pořadí jednotlivých měst mi tu možnost nedalo, nicméně hlavní německé město se mi vrylo do paměti minimálně koncertem, který se řadí na absolutní vrchol všeho, co jsem viděl. Ale popořadě…

Report: Vídeň 04/03/2013, Arena Wien

nahled_viden

Opět stará továrna, nicméně oproti té curyšské s ještě více “underground” vzezřením už navenek, což slibovalo již před vstupem do “Areny” další skvělý zážitek. Oficiální začátek koncertu se posunul z osmé hodiny až na devátou, takže naplánovat si pitný režim a zároveň nepřijít o své místo v davu, bylo poměrně složitým oříškem. Nicméně pivko za méně než stovku, po několika norských a jednom švýcarském koncertu, bylo jako dar z nebes :-)